Day 20 – Zpátky do Cebu city

Zpátky do Cebu city

Zpátky do Cebu city

Vstávám opět před budíkem něco před 9 hod a mám v plánu jít si jít zašnorchlovat na Panasagma beach. Dávám si kafé a rohlíky ze včera a povídám Lukášovi, zda se nechce přidat (někdo mi musí pohlídat věci). Usedávám na houpací sít a čekám na něj. Mezitím tam usedavá holčina, a tak po pár větách zjišťuji, že je z Německa a je ji teprve 20 let. Cestuje již 1 rok a 7 měsíců. Vydělává si ale na cestu sama. Jmenuje se Lea.

Jdu si sbalit batoh, protože dnes možná pojedu do Cebu city a odtud na ostrov Bohol. Bágl si dávám do úložného prostoru, co má tento hotel. Lukáš si ještě objednal vajíčka, a tak si dávám další svoji kávu a sedám si do houpací sítě. Mezitím tu přišli dva další týpci, jeden je z Rakouska a druhy z Francie. Přichází Lukáš a Lea se ptá odkad je on a jakmile řekl Polsko, tak na nej hned začala polsky mluvit. „Jak se to možné, že umíš polsky?“, ptá se Lukáš. „Moje mamka je polka, a tak jsem se to naučila“, odpovídá. Následně se Lukáš ptá, zda už byli na Panasagma beach a ti povídají, že ne, a tak jim nabízí ať se k nám přípoji. Souhlasí, a tak se nějak navzájem čekáme skoro celou hodinu a nakonec vycházíme.

Pláž Panasagma

U hlavní cesty se stavujeme ještě na oběd. Prý tady obědvali včera a byli spokojeni. Dávám si rýži, zelené fazole a vajíčka, protože nechci dráždit opět žaludek. Sedáme společné ke stolu a povídáme si o chilli, protože jsme ho dostali k jídlu. Dozvídám se, že od Ley otec je zase z Turecka, a tak je Lea zvyklá jíst pálivé. Povídám jim o svém chilli festu z minulého roku 2018, který mě dost potrápil i když jsem ho vyhrál. Dojídáme a jídlo bylo velmi dobrém platím jen 55 PHP. Na cestě nám opět tuk-tukáři nabízí jízdy a my jsme si nakonec vyjednali u jednoho cenu 25 PHP za každého a je nás 5. Míříme tuk-tukem směrem k Panasagma beach.

Zpátky do Cebu city

Usmlouvám ploutve

Dostáváme se až k Chill baru, kde kempíme u jakési na půl pláže. Mažu se, a protože máme po skoro půl 1 a jelikož mám od Vereny brýle a šnorchl, ale ne ploutve, tak si jdu půjčit. Ze 120 PHP to usmlouvám na 50 PHP. Docházím k našim a jdu hned do vody. Podle mapy.cz musím plavat více napravo abych viděl sardinky. Je tady kolem dost lodí s turisty, ale to mě nezastaví to nenajít. Snažím se plavat za loděmi i když se tu trošku díky lodím více dělají vlny. Nějaké již vidím, a tak plavu k nim.

Panasagma beach

Mraky sardinek

Wow, až teď za loděmi, někde kde nikdo není to teprve vidím. To je mega velké hejno sardinek a v jedné chvíli jsem jimi úplně obklopen. Je to úžasné, nikdy jsem nic takového neviděl a škoda, že nemam foťák do vody. Chvíli si tu s nimi plavu a pak se opět vracím zpátky ke břehu kde jsou všichni jen Lea se stále šnorchluje. Lukáš si půjčuje mé potápěčské brýle a jde objevovat. Mezím kecám s klukama.

Poté, co se Lukáš vrací, tak se jdou kluci poptat, jak je to s potápěním do hloubky, zatímco já si jdu pro banánový koktejl a platím 70 PHP. Docházím k Lukášovi a uvažuji, že bych se přesunul více doleva, abych viděl nějaké vodní želvy. Ten souhlasí a my tak jdeme dále. Nasazuji si ploutve brýle a jdu objevovat. Nejdřív narážím na řasy ale zda se, že právě ty zakrývaly nádherné koraly dále. Barvy se snoubí dohromady. Škoda, že nemam čočky, abych na ně lépe viděl. Tu i tam rybičky plavou u korálu, zvláště ty modré, nebo zelenomodré. Je to nádherné ale želvu bohužel nepotkávám.

Plavu zpátky a teď se jde potápět Lukáš. Mezitím si tu dělám fotky a najednou na mě někdo volá. Je to ten pár ze včerejška u vodopádu Inambakan. Nevěřil bych, že je ještě potkám, ale oni včera povídali, že zde do Moalboal pojedou. Jen se zdravíme a ukazuji jim kde je dobré místo na želvy, a tak se loučíme a přejeme si vše dobré. Lukáš vylézá a povídá, že měl štěstí vidět želvu a že si i sáhnul.

Další noc tu nezůstanu

To koupaní nám celkem stačilo, a tak jdeme zpátky a snažíme se vyjednat cenu za tuk-tuk. Až u druhého se nám to daří za 50 PHP dohromady. Cestou ještě nabírá lidi. Dojíždíme do centra a kupujeme si ještě nějaké pečivo. Následně mu povídám, že jdu do 7 eleven pro pití, ale on že už půjde na hotel, a tak si tam kupuji mirindu a jdu směrem na hotel. Jsem rozhodnutý, že tu další noc nezůstanu, a tak beru krosnu z ulozneho/odkladoveho prostoru hotelu a chci se jít rozloučit s Lukášem, ale ten tu nikde není a jelikož nemám ani na něj kontakt tak či onak beru krosnu a vycházím k hlavní cestě na bus. Asi po 15minutovém čekáni přijíždí a já nasedám směrem do Cebu city.

Zpátky do Cebu city

Zpátky do Cebu city

Zpátky do Cebu city

Cesta je neuvěřitelné hopsavá, až si říkám, zda má bus vůbec odpružení. Snad až v 8 hod dojíždím do Cebu na South Terminal. Před sebou vidím 7 eleven, a tak si tam dávám Makaróny s plněným knedlíkem a k tomu jsem si koupil ananasový džus. Vycházím a volám Marti. Celou dobu nic a teď začalo pršet. U south terminálu odchycuji jeep ale nasedám do spatného. Po několika zastávkách vystupuji a čekám na jeep 13B, který má sem přijet. Nepřijíždí ale nic, i když Google Maps hlásí že by měl. Ptám se místního páru a ten povídá, že by měl stát za rohem naproti banky. Je tady i univerzita, a tak se ptám securiťáka, kde stoji 13B. Ten neví a ptá se dalších lidi. Nakonec že mam přejit silnici a něco pojede. Přichází securiťák s párem a ten říká, že jde také mým směrem na části Zapatera.

Nakonec ale odchytáváme 13C jeep, páč 13B nejede a dojíždím vice k mě oblasti. Až doteď jsem zvládl si i volat s Marťou. Prší stále více a já to mám pořád daleko, a tak se koukám na další jeep k hotelu Hey Fellas Guesthouse a měl by tam jet 62B. Místní pan se mě ptá kam jedu, a tak mi odchytává jeep, kde platím 7 PHP a dojíždím. Mám to už jen 2 min chůze a úspěšné docházím. Od té doby, co jsem odchytával jeepy musela uplynout minimálně dobrá hodina.

Cebu hostel

Recepční se jménem Chris mě zdraví a následně mi ukazuje tipy na ostrovu Bohol. Mám v ceně i snídani a kafé zadarmo. Ukazuje mi pokoj a co mě udivuje, je že tu má vyvěšeny řád hotelu, kde se píše zákaz jezení v místnosti spaní a že voda neteče od 11pm do 1am. Máme po půl 11 tak to stihnu, ale voda moc opravdu neteče. Každopádně se zvládám se osprchovat plus si myji ponožky a funkční tričko. Pak píšu cestopis a asi 0:45 ulehávám.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..