Day 25 – Multikulti (Sejde se čech, francouz, …)

Multikulti (Sejde se čech, francouz, …)

Na Double J Hotel & Restaurant jsme se seznámil s jedním mladším Filipíncem se jménem Jemo, žijící v oblastí Magarao. Společně s ním, Antonem, Giovannim, Matiasem docházíme (je to takové multikulti) k jedné paní asi do 100 metrů našeho hostelu pro vypůjčení. Jednu pro sebe si bere Anton, já beru Giovanniho a Jemo zase Matiase. Cenu usmlouváváme na 300 PHP na den.

Double J Hotel & Restaurant

Multikulti

Necelých 40 km od nás se nachází vodopád Kawasan Falls. Ten si neplést s vodopádem Kawasan na ostrovu Cebu. Jedeme přes největší město ostrovu Bohol Tagbilaran. Cestou za tímto městem někde uprostřed přírody nás potkává pěkný slejvák, a tak se ukrýváme u cesty v jakési budce.

Multikulti

Když déšť utichá opět vyjíždíme. Na místě parkujeme procházíme pěknou procházkou lesem po stezce džunglí dolů k řece Abatan, kde lze vidět několik chráněných chatrčí na kůlech.

Kawasan Falls

Kawasan falls na Boholu

Pramínek vody Kawasan Falls stéká po vysoké skalní stěně z rýžových teras na vrcholu kopce do malé laguny na úpatí vodopádů. Potkáváme zde taky partičku cestovatelů. Děláme zde několik fotek, skáčeme do vody a Anton dokonce vylezl až nahoru. Trošku mi připomíná opici 🙂

Kawasan Falls

Kawasan Falls

Teď bychom si dali i něco k jídlu, a tak cestou hledáme něco a nacházíme ho odsud asi po 4 km. Jedná se o Mama Mar’s restauraci. Maminka místní restaurace má prý narozeniny, a tak se táže, zda bychom jí v každém našem rodném jazyce zazpívali do videa „hodně štěstí zdraví“, a tak tu stojíme vedle sebe a každý tam namluví to své.

Bohol

Bohol

Jedeme zpátky dolů do města Tagbilaran a zpátky na ostrov Panglao.

Multikulti

Ten tak nějak objíždíme. Parkujeme a čekáme na Antona. Ten také parkuje se skútrem před restaurací a omylem najíždí do stolu u kterého sedí dva lidé. Omlouvá se jim a kupuje jim to vylité pití. Všimli jsme si, že se předek skútru poškrábal. Tak nějak objevujeme okolí až docházíme na pláž Doljo. Začíná nám soumrak, přestupující na nádherný západ slunce.

pláž Doljo

Multikulti

Cestou zpátky si dávám v jednom stánku tuňákovou shawarmu se sýrem. Nejedná se o Filipínské jídlo, nýbrž je to tortilla a v podstatě variace Döner kebabu. Rozdíl spočívá v původu těchto pokrmů. Döner kebab je jednou z mnoha odrůd tureckého kebabu, zatímco shawarma pochází z oblasti arabsko-středního východu a pochází z doner kebabu. Shawarma je populární jídlo v Egyptě.

shawarma se sýrem

Poslední den na Boholu

Dnes je můj poslední den na tomto ostrově Bohol. Je to i poslední noc taková multikulti kdy vidím Jema, Antona, Giovanniho a Matiase. Další den se rozdělujeme. Všichni si tedy sedáme do Double J Hotel & Restaurantu a dáváme si pivo San Miguel. Jedná se sice o španělské pivo, ale první San Miguel Brewery Inc. byl založen v roce 1890 na Filipínách jako La Fábrica de Cerveza San Miguel, a tak všemožně kecáme.

Multikulti

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..