Day 3 – Jak se bydlívalo v Abu Dhabi

Jak se bydlívalo v Abu Dhabi

Marťa už byla probuzena dříve, ale já do 9 hod spím. Dáváme si na snídani ve formě kafé a kombinaci banánu s jejím pečivem. Dneska se jdeme podívat jak se bydlívalo v Abu Dhabi.

Až po 11 vylézáme z hotelu a jedeme busem směrem k Marina Mall.

Vystupujeme u zátoky a dostáváme krásný pohled na azurovou vodu a na mrakodrapy v pozadí.

Procházíme do části Al Kasir a všímáme si nejen obrovského hotelu Fairmont Marina Abu Dhabi, což je 5 hvězdičkový hotel. Ale ono taky všude kolem skoro žádné nenajdete. Také je tu Marina eye, což je obrovské ruské kolo.

Po 1 km docházíme k Heritage Village. Jedná se o vesničku, ve které jsou k nalezení tradiční aspekty pouštního způsobu života. Ukazuje, jak se bydlívalo v Abu Dhabi. Vstup je zadarmo. Nacházíme tady pouštní část, kde lze vidět např domeček který byl postavený z oblázku, který byl díky tomu chladný v létě a zase teplejší v „jejich“ zimě. Jeho střecha je postavena z palm. Různých typů domečků je tu více, dokonce i takový postavený jen z palm. Mají tady dokonce i velblouda.

Jak se bydlívalo v Abu Dhabi

Jak se bydlívalo v Abu Dhabi

Jak se bydlívalo v Abu Dhabi

Jak se bydlívalo v Abu Dhabi

Jak se bydlívalo v Abu Dhabi

velbloud

Lze tady koupit různé suvenýry. Také je zde mnoho muzeí, do kterých bez poplatku můžete vstoupit, a tak vstoupit i do pohledů minulosti emirátů a nabízí veřejné workshopy, kde řemeslníci předvádějí tradiční dovednosti, jako je kovovýroba, hrnčířství, tkaní a spřádání. Nacházíme tady ukázku zbraní, mincí, ruční výrobu lodí, koberců, kůže, skla, dřevěných truhel a mnoho dalšího. Je to i ideální místo pro rodiny.

jak se vyrabely koberce

Součásti toho je tu pláž s výhledem na protější část města přes zátoku.

lod abu dhabi

vyhled na more Abu Dhabi

Po obchůzce celého areálu se odebíráme stejnou cestou zpátky k Marina Eye. Máme po 1 hod a slunce již poradně praží. Hned za Marina Eye se totiž nachází nákupní středisko Marina Mall. Dáváme si 3 druhy salátu včetně hommusu, na který jsme již měli tolik chuť. To dostáváme s arabským chlebem. Po jídle obcházíme středisko a všímáme si repliky mamuta v přízemí. Je tu jakési sportovní středisko, ale je zajímavé že zeje prázdnotou a také v celém středisku ani moc lidí není (v porovnání v Dubai Mall v Dubaji).

Marina Mall - Abu Dhabi

Večerní vodárna a trajdání městem

Přichází „coffee time“ ve Starbucku. Nějakou dobu vychutnáváme a před 5 vyrazíme směrem k busu. Dostáváme se do části Al hosn a přicházíme k již zavřenému Qasr Al Hosn, což je nejstarší a nejvýznamnější budova v Abú Dhabí, která drží první stálou strukturu města, a to strážní věž. Byla postavená kolem 1790. V průběhu staletí byla domovem vládnoucí rodiny, sídla vlády, poradní rady a národního archivu; nyní stojí jako živý památník národa.

Jak se bydlívalo v Abu Dhabi

Qasr Al Hosn

Ani ne km odsud je postaven The Landmark tower, což je mrakodrap se stejnou výškou 324 metrů jako Eiffelova věž. Má 72 pater a pět suterénů. Stavba byla zahájena v roce 2006 dokončena 2012.

The Landmark tower

Přichází nám pomalu západ slunce a nedaleko se nachází Abu Dhabi pláž, tak jdeme až k ní. Bedlivě slunce sleduji a ono zapadlo do oparu.

Abu Dhabi - zapad slunce (sunset)

Odebíráme se zpátky a domlouváme se, že by bylo fajn zkusit vodní dýmku. V Dubaji jsme v roce 2017 měli smůlu a moc nám nechutnala (asi jsme nešli na to správné místo). Každopádně potkáváme rodinu cestou a ptáme se, kde bychom mohli nějakou dobrou najit. Paní povídá, že asi 200 m je Colombiano Cafe house, který je podle nich populární. Cestou už cítíme kouř dýmky a vítá nás pracující číšnice. Dáváme si přichuť dvojitého jablka a aby nám nebylo blbě tak i vodu. Musím říct, že je fakt luxusní. Kotlíme ji snad hodinu a půl, a pořad má stejnou přichuť. Prostě místní tabáky jsou skvělé, a tak nám tu místní chlapík mění co půl hodinu uhlíky. Myslím, že bychom tu mohli být ještě další půl hoďku, ale úplně nám stačila. Platíme za ní 55 AED plus voda.

Abu Dhabi - vodni dymka

V té noci se mrakodrapy pěkně vyjímají.

nocni Abu dhabi

Cestou si jako street food dáváme takzvaný hot dog mix v arabském chlebu, který obsahuje majonézu. Cestou na hotel si ho vychutnáváme a je opravdu výborný. Po 9 hod docházíme na hotel a už jen chillujeme. Marta už spí a já před půl 1 ráno dopisuji tento cestopis.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..