Day 5 – Umm Al Emarat Park

Umm Al Emarat Park

Vstáváme před půl 10 a dojídáme vícezrnný chleba se sýrem a k tomu ukusujeme banán. Vycházíme z hotelu a nedaleko přes cestu si dáváme studené latté v Costa. Nějakou hodinku tu sedíme, a pak pokračujeme busem až na central bus station, kde se ptáme na zítřejší bus do Dubaje. Cesta tam vychází na 25 AED plus karta za 10 AED. Vytahujeme karty, které již máme z Dubaje v roce 2017, a tak nám na každou kartu stačí nabít jen 10 AED. Tak aspoň něco ušetříme. Asi 35 min je od nás Umm Al Emarat Park, kde kráčíme po svých.

Umm Al Emarat Park

Park je, jak jinak zpoplatněn, ale 5 AED na hlavu je v pohodě. Maji to tu fakt hezké. Cely jej obcházíme. Po obhlídce tady mají i zvířata jako lamy, želvy králíky, ovečky i velblouda.

Umm Al Emarat Park

Umm Al Emarat Park

Umm Al Emarat Park

Nějaké dvě hodiny jsme tu strávili a teď již jdeme směrem na bus. Pěkný pařák je, ale naštěstí nacházíme klimatizovanou budku. Cele půl hodiny čekáme na ten správný bus, mezitím jedou všechny ostatní. Bus je pěkné přeplněny. Nějací mladí indiové v buse dělají bordel. Mega tu řvou a pokládají lidem stále otázky, z nichž jedna padla na mě: „Jak jsi vysoký? A následně: Nemáš vodu?“. „Ne“, odpovídám. Už 6 hod jsem nejedl a doléhá na mě fest únava, navíc ten bus málo klimatizuji, takže na ně nemam vůbec náladu.

Konečně vystupujeme na Marina Mall a jdeme automaticky směrem k foodcourt, kde si dáváme 3 druhy salátu. Já teda dvojitou porci hommusu a jogurtový salát s dveřmi arabskými chleby. Najedl jsem se tak, že mi je u jaksi těžko. Po jídle se odebíráme zpátky na bus a jedeme směrem k hotelu. Tam již zůstáváme a vůbec jsem nějaký vyčerpaný, takže se mi už nikam nechce. Sjíždím si nějaké videa na YouTube. Ještě zaznamenávám noční pohled z našeho pokoje.

abu dhabi noc

Pomalu si sbalujeme věci do krosen, protože již zítra jedeme do Dubaje. Kolem půl 12 jdeme spát.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..