Day 8 – Dubai Dolphinarium a projížďka na velbloudovi

Dubai Dolphinarium a projížďka na velbloudovi

Dneska vstáváme už před 9 hod abychom vše stihli. Snídáme arabský chleba se sýrem a balíme batůžky. Vydáváme se na město stanici Palm Deira a jedeme až k Dubai Healtwel Centrum. Odtud je to 30 min až k delfinárium Dubai Dolphinarium – Dolphin & Seal Show. Nicméně před branami je nutné ještě zaplatit 5 AED. Hned na to si všímáme velbloudů, a tak se hned ptám za kolik by mě svezl. Povídá, že dvě kolečka za 10 AED. Wow to je skoro zadarmo, a tak už se těším, že se povozím po delfíni show.

Vcházíme do Delfinária a měním si elektronickou vstupenku na papírovou. Tím, že tu jsme 45 min před začátkem tak čekáme ve frontě. Ale do 15 min nám otevírají vstup. Lovíme nejlepší místa, především ne ty, které jsou v prvních třech řadách. To jsou tzv. Splash zóny. Před představení si ještě fotím již vypuštěného delfína v bazénu. Stále více tu přichází Indů, ostatně ti jsou fakt všude. Po 11 hod začíná show s tuleněmi a její cvičitelkou Anteenou. Dokážou chodit, točit se, odpinkávat míč, tančit, tleskat, mávat a mnoho dalšího. Hned na to obrovskými skoky z vody nastupovali na scénu delfíni, kteří dokázali skákat přes kruhy, pres tyčku, točit s kruhy, a dokonce i malovat. Jedna z trenérek na něj dokonce stojí, zatímco on plave.

Celé představení nám uběhlo rychle a trvalo asi 45 min. Ještě jedna zajímavá věc, delfíni obraz se vydražil jedné rodině za 1000 AED! K tomu měla rodinka ještě focení a koupaní s delfíny. No Dubai Dolphinarium bychom měli za sebou.

Projížďka na velbloudovi

Vereme se davem lidi z delfinária a jdeme se kouknout na velbloudy. Nějak tu moc lidi není, a tak si hned kupuji lístek za 10 AED a poprvé usedávám na velblouda. Zvedá se ze země a jedeme. Parádní zážitek to Vám povím a jízdou připomíná tak koně. Za mým velbloudem je připojen další, na kterém sedí dva lidi a podle hlasů se jedná o Rusi. Po dvou kolech si velbloud pomalu sedá a já se slézám. Bylo to na chvíli, ale bylo to super.

Projížďka na velbloudovi

Dubai Creek

Kolem delfinária je park, tak se jdeme podívat kolem. Docházíme k řece Dubai Creek. Tu a tam tady přistávají a odlétají letadla s vodními lyžemi. Pocházíme dále a dáváme si tu v budce chicken burger s hranolkama. Sedáme na jednu z laviček.

Dubai Creek

Následně vycházíme z parku a fičíme asi 1 km směr k metru. Vystupujeme na stanici Al Ghubaiba, kde procházíme kolem Saruq Al-Hadid Archaeological Museum a House of Sheikh Saeed Al Maktoum podél řeky Dubai Creek. I tu nacházíme jakousi kavárnu a dáváme si Iced hazelnut coffee. Kávu mají výbornou, tady i rozhodně lepší, než Starbucks. Asi hodinu tu vysedáváme, nedaleko řeky. Před odchodem pochvaluji baristovi kafčo.

Dubai Creek

U řeky je teda dost racku i s holuby. Procházíme k Dubai Old Souk, kde nám snad každý obchodník nabízí to svoje. Jeden mě tu chytá dokonce za ruku a nechce mě pustit, dokud si s ním nedám fotku. Je mi jasné, že chce prodat, ale já mu povídám, že ten šatek už mám. Docházíme k Dubai Museum.

Dubai Museum

Dubai Museum

U něj si dáváme další jídlo, a to arabský falafel s ananasovým shakem a Marťa zkouší water meloun shake. Procházíme uličkami a koukáme jaké dárečky koupit pro rodiče. Procházíme minimálně tři velké shopy z nich jsme koupili magnetku, dámskou peněženku, náušnice a tričko Dubaje na památku. Pěkně po tom chození bolí nohy. Jen co vycházíme z posledního obchoďáku, začíná zapadat slunce. Kráčíme na metro a dojíždíme na stanici Baniyas Square, a ještě jdeme koupit jídlo do Al Madina supermarketu. Pak už jen po těch dnešních 12 kilometrech na pokoj. Večeříme arabsky chleba se sýrem a džusem. Usínáme o půlnoci.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..