Al Mamzar beach

Dneska jsme si budíka nedali, a tak vstáváme až po 11 hod. Na snídani si dáváme opět arabský chleba se sýrem a na půl Kinder Bueno. Vycházíme po 12 a žádáme na recepci uklidit pokoj. Před pláži Al Mamzar beach se stavujeme ještě do Al Madina obchodu abychom měli nějaké jídlo na pláž. Na Baniyas square odkud by nám měl jet bus, ale musíme si ještě nabít kartu abychom se dostali z pláže. U automatu bohužel Marťa zjišťuje, že zapomněla kartu a novou si kupovat nechce, a tak jdeme zpátky na hotel.

Mezitím se nám uklízí pokoj. Marťa kartu nachází. Pokojský je hodný, a ještě nám v jeho tempu dává ručník a ptá se, zda potřebujeme ještě skleničku, které tu byly od začátku. Povídám, že ne protože je stejně nepoužíváme a hned na to děkuji a odcházíme na autobusovou zastávku Hyatt Regency Hotel. Po 15 min přijíždí bus a my jedeme na Al Mamzar pláž.

I v roce 2017 se nám tu líbilo:

Byli jsme tu v roce 2017 a moc se nám tu líbilo. Rozkládá se na 106 hektarech o pět pláž. Nachází na periferií Dubaje oproti sousednímu emirátu Sharjah. Pláž je oblíbená mezi turisty, ale i místními lidmi, a to díky rozsáhlým travnatým plochám s bujnou vegetací a čistým plážím.

Musíme ale dojít další 2 km. Dneska zas nějak horko není. Docházíme ke vstupu a platíme jej naší Noi kartou. Vychází to na 10,5 AED na hlavu. Kousek dále docházíme k posezení se slunečníkem a následně jdeme do vody. Tu máme studenější.

Al Mamzar beach

Al Mamzar beach

Takhle jsem si vlezl do vody asi 2x a strávili jsme tu skoro 3 hod. Před pátou se odebíráme na bus i s přestupem, který nás dováží kousek k hotel (vždy jedna cesta busem či metrem je za 3 AED, delší metrem za 5 AED). Kousek od hotelu nacházíme supermarket, který je lepší, než Al Madina. Nakupujeme věci na večeři a snídani a pak docházíme na hotel. Je půl 7 a dáváme si večeři. Měli jsme v plánu ještě na vodárnu, ale stále jsem zase bez energie, a tak hodinu odpočívám. Ještě mě Marťa holí celou hlavu a to skoro hodinu. Následně už jen odpočíváme a před 12 jdeme spát.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..