Kirkjubour

Vstáváme v 8 hod a dělám si čínskou. Všechny nepotřebné věci házím do stanu a balím jen pláštěnku, vodu a mikinu. Dneska se vydáváme jižně do vesničky Kirkjubour. Bereme to jak jinak než přes Torshávn. Ještě se stavujeme do obchodu, abychom nakoupili nějaký chleba a další dobroty cestou. Šlapeme si to až do vesničky Argir, kde navazujeme na polní cestičku. Máme Torshávn úplně na dlani.

Torshávn

Ještěže máme ty mapy.cz, Google mapy tady žádné polní cestičky nezkresluji. Počasí nám vychází, je sice pod mrakem ale podle předpovědi by pršet dnes nemělo. Tráva je v některých částech stále mokrá, a tak to pokud možno bereme přes kameny. Ostatně jednou částí cesty stejně stoupáme přes balvany. Není to nic hrozného, máme přijatelné stoupaní a vítr nefouká nějak silně. Konečně přicházíme ke svahu a docela dobře je vidět na okolní ostrovy Sandoy vlevo a Koltur. Na levé straně se nám odkrývá ostrov Sandoy.

Sandoy
Koltur

Zelená vesnička Kirkjubour

Slézáme po svahu a následně po cestičce a dostáváme se do vesničky. Z kempu jsme mohli jít asi 3 hodiny a procházíme vesničkou Kirkjubour. Na levé a pravé straně se nám objevuji malebné domečky s travnatými střechami. Zjišťuji, že je to vesnička, která má snad nejvíce travnatých střech.

Kirkjubour
travnate strechy Kirkjubour

Dole objevujeme pěkný kostelík Saint Olav’s Church. Hned u kostela je umístěna troska Magnus katedrály.

katedrala - Kirkjubour
kostel - Kirkjubour
kostel - Kirkjubour
dum - Kirkjubour

Je potřeba se posilnit, a tak sedáme do zastávky i si trošku odpočinout. Za katedrálou vede cestička a my jdeme podél ní a na svazích potkáváme ovečky. Výhled tu je taky úžasný na okolní ostrovy. Na poslední fotce je část zeminy s trávou, kterou místní používají jako doplněk střechy.

ostrovy
priroda
ovecky
utes -  Kirkjubour
trava

Nohy pomalu ale jistě začínají bolet při odchodu z vesničky. Tam z asfaltky přecházíme na polní cestičku a potkáváme několik lidí. Konečně pořádná cestička, po které se dá chodit. Je zde vidět i na městečko Velbastadur.

Velbastadur
nature

Pomalu ale jistě se dostáváme do opět zpátky do Torshávnu. Nohy už ani necítím, když jdu městem. V centru zastavujeme na zasloužené latté a hned na to jdeme nabrat kalorie u hladového okna (burger a hranolky). Pak už jen jdeme směrem ke kempu. Házím hned sprchu a následně chilluji ve společenské místnosti. Kolem půl 12 jdu chrápat na záchod.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..