Cesta domů

Vstávám v 7:30, abychom vše v pohodě stihli. Pomalu balím a dochází Jirka, a tak jdeme ještě sklidit stan. Ještě si dělám nudle a 8:45 vycházíme na bus, který jede z terminálu 9:15. tam už čekajíc lidi i bus. Ještě před odjezdem slyšíme od autobusáka, že plavba na ostrov Mykines byla zrušena a tak někteří cestující vytahuji ze zavazadlového prostoru bágly a zůstávají na zastávce. Vyjíždíme a cesta trvá skoro hoďku. Je asi kolem 10:15 a letadlo nám letí v 1. Na letišti si dávám latte za 45 DKK, ale musím říct, že v té Panamě bylo několikrát lepší. Jirka si za poslední peníze kupuje sendvič. Následně si u automatu vyklikáváme číslo, podle kterého dostáváme lístek pro baťoh, ale stále čekáme na check-in, který je otevřen hodinu a půl před odletem. Cesta domů se pomalu ale jistě přibližuje.

airport

Chilluji a projíždím net a posléze házíme bágly na pás. Hmm z 20kg před odletem nemá teď ani 15 kg (to bude tím jídlem). Procházíme rentgenem bez potíží a ještě kupuji nějaké sladkosti v duty free. Stále máme hromadu času. Přistává Airbus a320 (kterým následně poletíme do Kodaně) a vystupují natěšeni a usměvaví lidé čekajíce na jejich dobrodružství. Na letišti jinak žádné jiné letadlo není.

airbus

Hned spořádávám obě čokolády. No energii bych na půl den měl. 1 hod se přibližuje a my nastupujeme do letadla. 13:15 se odlepujeme ze země a Faerské ostrovy máme už na dlani.

letadlo a cesta domů

Dosedáme po 4 hod místního času. Hned jde poznat, že je tu mnohem tepleji. Míříme si pro bágly a následně jdeme něco pojíst. Míříme do burger kingu, kde si dávám bacon menu. Výborný, ale nechci vedet kolik má kalorii. Chvíli posedíme a pak jdeme směrem k terminálu 2, kde se odbavujeme a hned na to pres RTG. Čas stále máme tak si procházíme letiště včetně duty free. Číslo gaty stále nikde a nestačíme se divit – let bude mít zpoždění hodinu a půl. Další let proběhl dobře a my sice se zpožděním ale úspěšně dosedáme na runway v Krakově, kde nás čeká kolega Přemek s autem a my se tak úspěšně dostáváme do domů České Republiky.

Statistiky

Během dnů strávených na Faerských ostrovech jsme ušli neuvěřitelných 280 km. Podle krokoměru se jednalo o více než 350 000 kroků.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..