DEN 8 – Chatuchak Weekend Market

Chatuchak Weekend Market

Vstáváme až 11:30, ale vycházíme až po 12 hod metrem na Chatuchak Weekend Market. Nejdříve máme v plánu jídlo, a tak si tady dáváme oběd. Se vším tím výběrem na menu jsme se nakonec rozhodli pro pad thai s krevetami za 60 bahtů.

pad thai - weekend market

Hned na to procházíme uličkami kolem. Tržiště se pyšní rozlohou 140 m2 s více než 8 tisíci stánky. Jeden za víkend jej navštíví 200 tisíc návštěvníků.  Nacházíme tady stánky, kde můžete najít prakticky cokoliv od dárkových předmětů, oblečení, nábytků, dekorací, rostlinkami, zahradnickým náčiním, knihami, starožitnostmi a mnoho dalšího.

Chatuchak Weekend Market Chatuchak Weekend Market

Ideální místo pro dárky a tak několik kupujeme a pro sebe si kupuji tričko Bangkoku za 150 bahtů. Především se mi líbí dřevěná žabka, která při přejetí dřevěnou tyčkou jejího hřbetu vydává opravdový zvuk. Ceny se snažíme usmlouvat, ale mnoho prodejců odmítá.

žába - Chatuchak Weekend Market

 

Už od začátku nám bratranec povídal, že máme zkusit durian, a tak jdeme do Or Tor Kor Marketu.

Durian

Durian je v jihovýchodní Asii považován za největší pochoutku a je charakteristický svou velikostí a silným zápachem a tlustou slupkou pokrytou pyramidovitými trny. Jsou dva ostrovy, kde jedné chutná kvůli své příjemně sladké vůni, zatímco jiným aroma připadá příliš intenzivní a odpuzující. Zápach přirovnáván k různým věcem, např. shnilým cibulím, nebo žumpě. Kvůli pronikavosti svého pachu je v jihovýchodní Asii durian zakázán v některých hotelích a prostředcích veřejné dopravy. Bratranec říkal, že si ho dávali a v metru při odříhnutí už všichni věděli.

durian durian

durian

Hned na to si dávám karamelové latté frappé a vychutnáváme. Hned na to si dáváme další plod z tropických stromů původně s Indonésie. Jedná se o Mangostanu lahodnou a jí se dužina, která je šťavnatá a sladkokyselá. Dokonce se používá v tradiční medicíně a účinkem antibiotikum a antiparazitikum.

Mangostana

Zjišťujeme, že nás to mléko trosku prohnalo, a tak se zvedáme a rychlejší chůzi míříme na hotel. Cestou se rozhodujeme, že dáme bazén, a tak se převlékáme a fičíme do něj. Na vyčvachání nám stačí hoďka a o půl 8 fičíme na večeři do CentralPlaza Grand Rama IX tak jako jsme byli první den. Dávám si spicy fried stir fried instant noodles za 70 bahtů a k tomu butterfly blue pea flower tea juice. Pěkně mě vypaluje hubu, a i když si Marťa dala „no spicy meal“, má to taky pěkně ostré.

spicy fried stir fried instant noodles

Proto kupujeme další džus a po jídle vycházíme ven a dáváme si ještě street food – skvěly ananas za 20 bahtů.

ananas

Jedeme zpátky na Suttishan a v obchodě už pomalu nakupujeme nějaké ty dobroty pro naše a nějaké ty sendviče na ráno. Odebíráme se na pokoj už po 10, protože zítra nás čeká cesta mimo Bangkok, a tak nastavujeme budíka na 7:30 a uléháme.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..