Day 16 – Pláž Benaulim

Pláž Benaulim

Vstáváme o půl 10 a po chvíli na řadu přichází naše koupená snídaně v podobě chleba a džemu. Najednou začíná někdo klepat. Je to jeden z managerů apartmánu a prosí o peníze. Hned mu vykládám, že bychom si to tu radí prodloužili, a tak vypočítávám cenu za noc. Povídal, že mu zatím stačí za ty tři noci. Na bookingu se ale divám na ten stejný apartmán a je dvakrát tak dražší. Přitom přes tu aplikaci jeho je levnější. Povídám mu, že za půl hoďky má dojít a my se ještě nějak rozmyslíme. Hledáme v okolí podle ceny podobný, ale nic nenacházíme. Vola mi Kelvin, a tak mu povídám, zda je možnost dostat apartmán za stejnou cenu. Prý nelze, ale navrhujeme mi jiný. Raději se s ním domlouváme ať dojde, a tak po 10 min dochází. Nakonec stahuji tu jeho aplikaci a po domluvě si to bookuji na dalších 5 nocí.

Jdeme ven a je to poprvé co vidíme počasí za mrakem, ale je opravdu příjemně. Dáváme si v naší restauraci studene kafé. Dneska máme v planu uvařit, a tak děla Marťa brambory s květákem a vajíčkem. Máme tady indukci, což je super, ale bohužel jen jedna, takže to půjde pomaleji. Trošku máme strach z vody, ale když se převaří, tak bude snad OK.

vaříme

Po hodině a půl se podává jídlo, a ještě zbylo minimálně na další dvě porce. Dost jsme se najeli.

Pláž

Fičíme směrem na Benaulim pláž, kterou máme od apartmánu přes kilometr. Příroda je tady moc pěkná. Teď dokonce projeli dva Rusi na motorkách a jeden zvedá ruku s pokřikem „привет россия“. Docházíme k plazi a je fakt nádherná a hlavně obrovská. Její délka činní kolem 6 km. Není tady ani moc Indů a většina lidí tu jsou podle barvy pleti turisti. Voda je vlažná až tepla. I přes foukající vítr a slunce zalezlé za mraky je stále příjemně.

Benaulim Pláž

Benaulim Pláž

Na pláži je relativně dost baru s restauracemi, a tak pod jeden zalézáme a dáváme si Papájový džus a čokoládovou palačinkou. Palačinka tedy pěkně olejová a papája mi též moc nejde. Jsou tady kolem pláže i krásné palmy a fakt se nám tu libí. A hlavně je tu málo lidí. Je to úplně jiný svět než na severu. Jdeme zase dále, ale ne až nějak moc daleko protože už jsme ušli asi 2 km, a proto se otáčíme zpátky. Dnes je to poprvé co vidím „wind car“ a jede mu to pěkně.

Při výstupu z pláže nás zastavuje místní týpek, že zde má obchod se šperky a dává nám vizitku, a že pro nás má slevu a že se máme stavit. No neber to, zrovna jsme to my, kdo narazili na slevu! Všimli jsme si včera, že v tom mini marketu jsou i trička, a tak jdeme tam a kupuji si první suvenýr a pak se již uchylujeme k apartmánu. No ani se to nezdá, ale ušli jsme dnes skoro 9 km. Večer hrajeme karetní hru autobus a házíme si studenou sprchu a již kolem 11 hodin jdeme spát.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..