Jedeme do Dubaje

Vstáváme o půl 9 a dáváme si snídani. Hned na to si dobalujeme se věci a před 10 opouštíme jeden z nejpěknějších hotelů, jaký jsme kdy měli. Dnes jedeme do Dubaje. Cesta na centrální autobusové nádraží nás stojí 2 AED ale nám zbylo na kartě 1.25 AED a dalšími 10 AED pro každého si ji nechceme dobíjet, jelikož už nemá platnost v Dubaji. Proto volíme nakonec u zastávky busu taxíka a ptáme se na sazbu. Bude to pod 20 AED, odpovídá. Bereme to hned. Platíme skoro 15 AED a na nádraží hned nacházíme vchod k autobusům do Dubaje. Ještě si vybaluji z krosny mikinu a pak ji dáváme do úložného prostoru. U dveří si pípáme Dubajskou kartou a nastupujeme. Opouštíme město Abu Dhabi.

Cesta trvá asi 2 hodiny. Vystupujeme u stanice Al Ghubaiba a jdeme na metro. Jedeme pres naši známou stanici Al Ras (u které jsme kousek od ní měli hotel v roce 2017) až do Palm Deira. Asi půl km máme hotel Zain East v oblasti Al Murar. Docházíme a recepční nám povídá, že musíme počkat ještě 20 min. Podobna situace jako první den v Novém Díllí. Aspoň tu mají wifi tak se ptám na recepčního na heslo. Vjíždíme výtahem a poslíček nám ukazuje pokoj. Libí se nám a ukazujeme palec mu nahoru. Na to nám ukazuje, že máme s ním jet zase dolů. Tak dostaneme ho nebo ne? Recepční se ptá na tu stejnou otázku. Říkáme, že se nám libí, a tak platíme a na to jdeme již do pokoje. Jen si tu odkládáme věci a jdeme ven.

Něco málo o Dubaji

Dubaj (do českého jazyka přeložit jako „místo srazu“) je nejlidnatější město v Emirátech. Ještě ve 30 letech 20 století měl Dubaj jen 20 000 obyvatelů, nyní je to 3 milióny. Dubaj není bohatý kvůli ropě (nachází je 2% z celkového množství a právě většina je v Abu Dhabi), ale díky turistům, mnoho firmách které tu sídli kvůli malým daním, velmi mnoho obchodu a tak dále.

Procházka po Dubaji

V tom květnu 2017 jsme rádi chodívali do restaurace Al Buraq v oblasti Al Ras, kde byl kdysi nás hotel Al Sheraa a tak tam jdeme. Cestou koukáme do gift shopů. Dostáváme do naší bývalé ulice a na konci této ulice koukáme, kde že to byla ta naše restaurace.

Jedeme do Dubaje

Jedeme do Dubaje

Tu nějak nenacházíme a už je nám to jasné. Buď byla přesunuta, nebo zrušena. V každém případě musíme něco najít ke snědku. Procházíme Dubai Gold Souk a v okolí nacházíme snad jen obchody ze šperky a mobily.

Dubai Gold Souk

Kde ti lidé jí? Velkou část Al Ras procházíme a nakonec jdeme zpátky do části Al Murar, kde nacházíme Karachi Darbar Restaurant. Zrovna Marti se moc nelíbí, ale nakonec tam jdeme. Bereme si tousty s parkem džusem. Je to výborné i ten ananasový džus, fakt vynikající.

Nějak si uvědomujeme, že nemáme dostatek v hotovosti, a tak doufám, že budou brát kartu. Samozřejmě neberou, a tak mu dávám svůj pas do zástavy a jdeme vybrat. Ptám se lidí, zda tu někde není bankomat a jeden z nich ukazuje směr do supermarketu. Tam je sice bankomat ale bere si 5% úrok (Islamic bank). Kašleme na to a zkoušíme najit další v okolí. Našli jsme ještě jeden, ale ten jaksi z naší debetní kartou nefunguje. Takže si hold musíme vybrat z Islamic banky. Takže místo 500 AED vybírám 526 AED. Otáčíme se rovnou do Indické restaurace a jdeme zaplatit. Máme to komplet za 44 AED.

Večerní pohodička

Teď bychom si dali kafé, a tak se koukáme, kde tady mají Starbucks. Musíme až do oblasti Al Rigga a je to nějakých 40 min kousek od Union metro zastávky, ale tak se aspoň podíváme na okolí. Některými částmi čtvrtí jsme už šli kdysi dávno.

Jedeme do Dubaje

Jedeme do Dubaje

Ve Starbucks si sedáme a jsme tu skoro hodinu a půl, zatímco se už stmívá. Jsem poslední dobou nějaký unavený, nevím, co se děje. Následně si dáváme večerní procházku až k hotelu, ale cestou ještě kupujeme jídlo v Al Madina supermarketu.

Union station Dubai

Docházíme na hotel a něco pojíme a sám jsem zvědavy, jak se bude spát, protože jde z ulice slyšet vše. Snad to špunty pokryjí. Zjišťujeme, že máme na pokoji štěnice. Kontrolujeme všechno povlečení a matraci a celkově nacházíme 4. Snad už tu zadně nebudou. Asi kolem 11 usínáme.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..